Referencia

Prečo bola maklérka nekompromisná (predaj 2i byt, Brodská, Bratislava-Karlova Ves)

Posledného pol roka sme strávili predajom a následnou kúpou bytu. 

 Bolo to stresujúce obdobie. Robili sme to prvýkrát, veľa penazí, strach, že o ne prídeme a podobne. 
 
Na predaj sme si vybrali realitnú kanceláriu Martin Čapo – Riešime bývanie – konkrétne sme spolupracovali s Janou Homolkovou. Pri kúpe sme si byt našli sami, ale keďže nie sme právnici, rozhodli sme sa, že si právnické skužby/konzultácie tiež dohodneme s Janou Homolkovou. 
 
Pri predaji chcela pani Homolková, aby sme urobili 3D vizualizáciu bytu, chcela aby fotografie zachytávali byt dôverychodne, ale zároveň chcela aby bol byt na fotografiách pekný a príťažlivý. Bola celkom nekompromisná. 
Nechápala som úplne o čo jej ide, ale vravím si, platíme za to, tak nech robia čo uznajú za vhodné. 
 
Náš byt si vybrali prví záujemci, krtorí do neho prišli. Predbežne boli rozhodnutí už na základe vizuálnej 3D prehliadky. Vedeli kam idú aj čo majú čakať. Celý proces sa o to zrýchlil.
 
No a nakoniec štastne kúpili, my sme radi, že sa im páči. 
 
No ale pointu dobre odprezentovaného bytu (rozumej – dôveryhodné informácie, no zároveň ukázaný reálny potenciál bytu) som pochopila, až keď sme byt hľadali.
 
Stretla som sa s nespočetným množstvom (mimochodom, podla mňa nevedome) zavádzajúcich inzerátov. Nafotili pekné časti bytu – rozpadnuté časti pozakrývané – pýtam sa načo? Keď chce niekto pôvodný stav – kupuje a hľadá pôvodný stav. Keď chce niekto novostavbu – kupuje a hľadá novostavbu. Načo strácajú môj aj ich čas obhliadkami – keď je jasné, že to nekúpim, lebo veď idem na obhliadku na základe inzerátu, ale ten je však zavádzajúci… Alebo som sa stretávala s tým, že na obhliadke ani maklér a vlastne ani predávajúci poriadne nevedeli, aké sú náklady na bývanie – samé približne, to závisí a podobne. Ale ja viem, že to závisí od mojej spotreby – ale veď nejaký mesačný predpis predsa majú, no nie? Samozrejme, stretla som aj s príjemnými a profesionálnymi obhladkami, ale bola som v šoku, ako je veľa tých neprofesionálnych – hlavne vzhľadom na to, za aké ceny sa tie nehnutelnosti ponúkajú.
 
No a potom som spätne veľmi ocenila, že náš byt bol odprezentovaný  korektne – s výhodami aj nevýhodami – počet záujemcov sa prirodzene vyselektoval, obchod prebehol rýchlo – bez “zbytočných” obhliadok. Páčilo sa mi, ako dohliadala aj na odovzdanie bytu. Takže to, za čo sme realitnej kancelárií zaplatili, sme dostali a za to som rada. 
Lena K. Bratislava-Karlova Ves

About the author

Podobné články