fbpx
DOM
/
Úspešne predaná

04/2020: Vidiecky dom – Stará Myjava

Typ

DOM

Ponuka

Úspešne predaná

Cena

48 000 €

Výmera

100 m²
Počet izieb
3
Cena
48 000 €
Výmera
100 m²

Už zadanie bolo pre mňa výzvou. 120 km od Bratislavy vzdialená nehnuteľnosť. Pôvodná, žiaľ neudržiavaná myjavská chalupa, ale na nádhernom a veľkom pozemku, temer 2000 m2. Majitelia dlhodobo pracovne v zahraničí už nemali energiu do opravy a zveľadenia domu. Rozhodnutie bolo nezvratné – predať všetko tak ako je. Úlohou makléra je okrem iného – chodiť so záujemcami na obhliadky. Na takúto vzdialenosť toto veru nebolo možné. Natočila som 3D virtuálnu prehliadku z interiéru domu – hoci tam nebolo možné nič aranžovať – malo to význam. Záujemca vedel aj z domu vďaka 3D obhliadke vyhodnotiť, či toto je pre neho vhodná kúpa. A ja som mohla plánovať bloky obhliadok s pripravenými záujemcami s dostatočným predstihom aj na celú sobotu.
Niekedy mi len záujemcovia zavolali, že “ideme okolo, chceli by sme sa pozrieť”. Pozreli si pozemok a dom zvonku a ja som už len preposlala link na 3D prehliadku. Najviac komplikované však bol fakt, že na časti pozemku bolo veľmi veľa spoluvlastníkov. Tie pozemky boli na okraji, čiže nemali zásadný vplyv na budúce bývanie, ale z historického hľadiska to bolo takto nastavené. Malé políčka, ktoré vlastnila jedna rodina a po dedení sa podiely rozhrobovali. Celé roky to nikto neriešil. Musela som dohľadávať majiteľov, aby písomne súhlasili s odpredajom podielu. Mnohí už boli po smrti, mnohí boli nevypátrateľní. V tomto hľadaní mi bol veľmi nápomocný miestny realitný maklér.
Zo skutočne veľkého množstva záujemcov sa vyprofilovali tí jediní. Manželia, ktorí sa vrátili na Slovensko a hľadali tiché miesto na voľné chvíle. Rozhodli sa pre výstavbu nového domčeka. Bol to náročný proces predaja, ale nakoniec úspešný.

Viac
Test
Všetky inzeráty makléra
Jana Homolková
Rovnako ako pre väčšinu ľudí, môj domov je mojím najväčším aktívom. Je to oveľa viac, než investícia, je to miesto, kde vyrastajú moje deti. Viem, že ľudia majú veľa emócií previazaných do svojich domovov. To je dôvod, prečo venujem toľko pozornosti na pochopenie potrieb mojich klientov, keď sa na mňa obrátia s požiadavkou na kúpu bytov, či domov.