DOM
/
Na predaj

Rodinná vila – BA, Staré Mesto

Typ

DOM

Ponuka

Na predaj

Cena

1 187 000 €

Výmera

404 m²
Počet izieb
10
Parkovanie
2
Cena
1 187 000 €
Poschodie
2
Výmera
404 m²
Lokalita
Bratislava, Staré Mesto

Nehnuteľnosť
Tento rozmerný rodinný dom s dvoma garážami v lokalite pod Bôrikom sa nachádza na juhozápadne orientovanom pozemku vo veľkosti 1107 m2. Dom má čestné miesto v publikácii Vily pod hradom, ktorá ponúka exkurziu po výnimočných architektonických objektoch dotvárajúcich dnešnú siluetu Bratislavy.

Architektúra
Tento impozantný rodinný dom bol skolaudovaný v roku 1979 a vďaka svojej nadčasovej architektúre je považovaný za ikonickú stavbu nielen svojej doby. Jeho rozmery a dispozícia sú momentálne ideálne na 2-generačné bývanie. Je rozdelený na dve takmer rovnocenné obytné časti s atypickým loftovým riešením, ktoré prevzdušňuje obývací priestor. Prekvapením je vnútorný bazén, ktorý by bolo možné aj čiastočne otvoriť a prepojiť s exteriérom. Konštrukcia domu je tehlová, a ponúka tak viaceré varianty možných úprav dispozície.

Prof. Ing. arch. Dušan Kuzma
Ponúkaná nehnuteľnosť je architektonickým dielom, a bola takisto aj domovom, jedného z najvýznamnejších slovenských architektov. Pán Prof. Ing. arch. Dušan Kuzma bol slovenský architekt, pedagóg a zaslúžilý umelec. Vo svojej tvorbe sa zaujímal o spojenie architektúry s výtvarným umením. Jeho najvýznamnejším dielom je Pamätník SNP v Banskej Bystrici a podpísal sa aj pod pamätník SNP v Bratislave, Maticu slovenskú, Vysokú školu výtvarných umení na Drotárskej ceste, či Výskumný ústav zváračský, ktorý je čerstvo rekonštruovaný a stane sa novým sídlom Ministerstva spravodlivosti. Patrí k slovenským architektom, ktorí sa významne pričinili k formovaniu kvalitnej slovenskej architektúry predovšetkým v období socializmu.

Lokalita
Staromestská lokalita pod Bôrikom patrí dlhé roky k vychyteným bratislavským adresám. Centrálna poloha je nielen atraktívna, ale aj praktická z pohľadu infraštruktúry a dopravnej dostupnosti. Ako napovedá názov ulice (ul. Na kopci), vďaka svahovitému terénu nehnuteľnosť ponúka otvorené panoramatické výhľady na okolie.

Viac
Balkón
Bazén
Bez ťarchy
Centrum mesta
Možnosť dispozičnej zmeny
Napojenie na všetky IS
Občianska vybavenosť
Pôvodný stav
S výhľadom
Samostatne stojaci dom
Slnečný
Tehla
ÚPI k dispozícii
Všetky inzeráty makléra
Martina Hornáčková
Kto ma pozná, vie, že svoju prácu milujem. Do každého obchodu sa púšťam s plným nasadením a cieľom doviesť ho do úspešného konca, nech ide o akokoľvek náročný prípad. Motivujú ma pozitívne reakcie a spokojnosť mojich klientov a teší ma rozmanitosť, ktorú do obchodu prinášajú ľudia a nehnuteľnosti svojou jedinečnosťou. Pre mňa sú reality celoživotnou profesiou, mojím životným štýlom.