Blog

Open House prehliadka

Myslím, že môžeme povedať, že začína sezóna Open House prehliadok. Čo to vlastne je?
Open House je hromadná obhliadka. My sme ich začali robiť štyri roky dozadu. V zahraničí je to bežná vec. Keď sú víkendy, tak tých Open House prehliadok je viac. U nás to tak nie je. Ale my ako kancelária ich máme cez víkend aj viac, nie len jednu. Prečo ich robíme? Kvôli tomu, že tie víkendy sú predsalen tým momentom, kedy si môžeme dovoliť venovať sa takým veciam, ktoré nie sú urgentné. A niekedy aj to bývanie nie je iba urgentnou vecou. Je to len také, že mám pocit, že aj by som sa presťahoval, chcel by som niečo vidieť a podobne. Chcem sa tomu venovať iba tak jemne. Open House je na to úplne ideálny. A je ideálny aj na to, že tí makléri, zvyčajne nie je iba jeden, je ich tam viac, majú trochu viac času venovať sa ľuďom, ktorí tam prídu. Pretože, keď robíme bežné obhliadky v týždni, zvyčajne každý má svoje povinnosti. Pracovné, potom doma. Potom aj tie obhliadky trvajú 30 alebo 45 minút a ten maklér môže niečo povedať, môže sa niečo opýtať, ale má limitovaný čas. Takže na Open House je toho priestoru trochu viac. A je to aj vhodný priestor pre ľudí, ktorí hľadajú makléra. Pretože na tom Open House majú priestor spraviť pohovor s maklérom, ktorý ten Open House robí a na základe toho spraviť rozhodnutie, či to bude vhodný človek, ktorý by mohol predávať aj moju nehnuteľnosť.

A prečo by na to mal predávajúci pristúpiť? Aké výhody má tento Open House?
Je to jedna z tých vecí, ktorá prispieva k predaju danej nehnuteľnosti. Je to niečo, čo tú nehnuteľnosť z radu tých všetkých ostatných vyčlení, lebo však inzerciu má každý a potom už je len otázka, na ktorej strane toho realitného portálu som. Ale toto, podobne ako keď robíme video alebo 3D obhliadku, je niečo, čo umožní, aby tá nehnuteľnosť stála mimo všetky ostatné. Proste toto je nehnuteľnosť, ktorá má svoj vlastný billboard, ak to tak poviem.

Chcete predať vašu nehnuteľnosť?

Vieme, ako predať rýchlo, komfortne a bez zbytočných stresov.

A pri akom type nehnuteľnosti sa takéto Open House prehliadky robia?
Ideálne sú, pochopiteľne, rodinné domy. Rodinné domy, ktoré majú nejaké pozemky. Väčšinou trochu väčšie nehnuteľnosti. Nehnuteľnosti, ktoré nie sú v pôvodných stavoch alebo holodomy. Čiže zariadené. Zvyčajne aj krajšie zariadené. Proste niekde, kde má zmysel ukázať ako sa tam bude žiť.

A ako taký Open House prebieha? Mám si to predstaviť ako takú celodennú obhliadku?
Celodennú úplne nie. Zvyčajne to máme vyhradené na popoludnie v rozpätí troch hodín. Funguje to asi tak, že ak ja viem, že v to popoludnie budem mať čas, tak samozrejme je dobré, keď ten človek nám dá vedieť, zvyčajne cez formulár, kde sa ľudia môžu prihlásiť online. Ale tešíme sa za každého návštevníka, ktorý príde len tak.

V Amerike prebiehajú tie Open House tak veľkolepo. Sú vždy spojené s nejakou udalosťou. Buď je to bazénová párty alebo výstava obrazov. Príde aj sem tento trend?
My sme mali už také, že bola to trochu akože žúrka, ale väčšinou sme sa bavili iba my. U nás nie je ešte zvykom, aby sme chodili žúrovať do domov, ktoré sú na predaj. Myslím si, že tu a tam sa objaví nehnuteľnosť, na ktorej sa bude diať niečo iné. Možno aj nejaká výstava, niečo dobročinné. Ale to bude asi až v momente, kedy nebudeme brať obhliadky nehnuteľností ako nepríjemný zážitok. Lebo často, keď prichádzajú kupujúci, je to pre nich taká povinnosť, že po práci musím ísť pozerať sa, neviem tam zaparkovať, neviem sa tam dostať, obťažuje ma to. Preto mnohí napríklad kupujú štyri mesiace iba z internetu bez toho, aby niečo navštívili. Open House je niečím iným. To je taká príjemná záležitosť. Makléri sú nastavení a ak je aj ten človek nejako nastavený, tak potom môže byť aj žúrka.

About the author

Podobné články