Mali by ste vedieť

10 právd o realitných makléroch

#01

Nepredávajte škaredému lístočku vo vašej Schránke

Dobrý maklér nie je odkázaný na zavádzanie od prvopočiatku. Keď oslovuje potenciálnych klientov, má to vždy podobu otvorenej a profesionálnej komunikácie.

#02

Nedajte sa oklamať pridobre vyzerajúcou ponukou

Dobrý maklér nemusí loviť zúfalých kupujúcich na neaktuálne inzeráty ani predávajúcich na databázu nereálnych kupujúcich. Jeho úspešný predaj aj kúpu stavia na opakovane zručne a odborne prevedenej práci, ktorú potvrdzujú jeho referencie.

#03

Nespoliehajte sa na dobre znejúce frázy a okopírované postupy

Dobrý maklér pozná svoje čísla. Prezradí Vám zaujímavé štatistiky z vlastnej kuchyne, ktoré Vám dotvárajú obraz o kvalite jeho práce a prístupe ku klientovi. Len tak si budete vedieť vybrať na spoluprácu skutočného profesionála. 

#04

Nevyberajte si makléra preto, lebo je lacnejší

Kto nevie predať svoju hodnotu, nebude vedieť predať ani tú vašu. Skutočne úspešný predaj a kúpa vyžadujú nielen okamžité, ale aj dlhodobé investície zo strany makléra aj kancelárie, preto dobrý maklér nikdy svojou províziu nepodlieza.

#05

Nepredávajte bez obmedzenej exkluzivity

Dobrý maklér nikdy nepracuje bez exkluzívnej zmluvy, pretože len tá mu umožňuje urobiť maximum pre váš úspešný predaj alebo kúpu nehnuteľnosti. Je to obojstranný záväzok, ktorý však vždy viete časovo obmedziť.

Prečo to robíme?

Zlé skúsenosti pri kúpe a predaji nehnuteľnosti sú takmer vždy výsledkom stretnutia s neprofesionálnym maklérom. Dnes viac než kedykoľvek predtým. Preto vám chceme pomôcť rozpoznať ich.

#06

Neverte instantnému oceneniu vašej nehnuteľnosti

Dobrý maklér neohuruje pozitívnym hodnotením nehnuteľnosti hneď pri prvom kontakte s potenciálnym klientom. Konkurenčná analýza ceny a predajná stratégia navrhnutá maklérom si dnes zaslúži dôkladnú prípravu podporenú dátami aj skúsenosť.

#07

Nenechajte sa ohúriť jedným módnym argumentom

Dobrý maklér si je vedomý, že skutočne úspešný predaj alebo kúpa sú postavené na veľkom počte detailov. Neurobí to ani dron, ani video samo osebe. Je to kombinácia všetkých nástrojov kancelárie a ich celkového vyčísliteľného efektu.

#08

Nespoliehajte sa na prísľub jedného záujemcu

Dobrý maklér vie, že úspech predaja nestojí na jedinom záujemcovi. Čím viac záujemcov, tým istejší predaj a lepšia cena. Úspešný predaj je u neho výsledok premysleného použitia overených nástrojov a nie šťastia.

#09

Nenechajte sa zviesť maklérom mesiaca ani kanceláriou roka

Realitné ocenenia a niekedy aj tituly si prideľujú makléri sami. Skutočne smerodajné hodnotenie ich kvality však dávajú iba bývalí klienti. V podobe hodnotení v objektívnom prieskume alebo nefalšovaných referencií.

#10

Vždy si vyberajte radšej tím ako sólo hráča

Akokoľvek dobrý je samotný maklér, jeho výsledky sú iba tak dobré, ako silný je jeho podporný tím. Úradovať zo svojej obývačky, vlastnoručne fotiť a pripravovať zmluvy robí iba skutočný amatér. Dobrý maklér musí byť súčasťou profesionálneho tímu.

Ako sa tomu vyhnúť?

Vyberajte si z overených profesionálov

Všetci naši makléri sú 100% profesionáli,
prešli tréningom aj licenčnými skúškami a absolvujú pravidelné školenia.

Z dlhodobého automatizovaného prieskumu spokojnosti našich klientov vychádza, že až 97% z nich je veľmi spokojných so spoluprácou s nami. Toľko ľudí sa nemôže mýliť.

Martin Čapo

Zakladateľ realitnej kancelárie Riešime bývanie 

Kontaktujte nás

Ak sa chystáte predávať alebo kupovať nehnuteľnosť, či meniť svoje bývanie, nechajte nám na seba kontakt. Dohodneme si s vami stretnutie a prejdeme si možnosti, ako vám môžeme pomôcť.

Nikto, ani my nedávame svoj e-mail radi, preto dve ubezpečenia od nás:
– váš e-mail nedáme ani nepredáme nikomu ďalšiemu,
– keď nebude komunikácia pre vás užitočná, máte možnosť ju ukončiť.

chcete sa dozvedieť o našej práci viac? Pozrite si naše služby:

Agent kupujúceho

Vyberáte, hľadáte, neviete nič dobré nájsť a ak áno, stojí to nehorázne peniaze? V takom prípade vám pomôže agent kupujúceho. Pomôže vám určiť priority, nájsť vhodné ponuky, ale aj posúdiť kúpu ako investíciu, či rokovať o podmienkach.

férový výkup nehnuteľnosti

V niektorých prípadoch si nemôžete dovoliť čakať na ideálny predaj. Buď potrebujete rýchlo peniaze, alebo je nehnuteľnosť v nepredajnom stave. Vtedy je riešením férový výkup, keď vašu nehnuteľnosť vykúpime v takom stave v akom je a za férovú cenu.

predaj za najlepšiu cenu

Každý chce predať za čo najviac. No niekto to vie a niekto nie. My nielen poznáme ale aj používame pokročilé techniky prípravy, prezentácie a rokovaní o cene, preto vieme aj vám poradiť, ako predať vašu nehnuteľnosť až o 10% drahšie.

BRATISLAVA | TRNAVA | NITRA | TOPOĽČANY | TRENČÍN | ŽILINA | DOLNÝ KUBÍN | KOŠICE

Zdroj dát: Automatizovaný prieskum spokojnosti klientov RIEŠIME BÝVANIE cez SurveyMonkey.

P.S.:

Čím skôr začnete, tým lepšie pochodíte

Či už plánujete kupovať, predávať, či zamieňať, vždy je najlepšie začať stretnutím s realitným maklérom. Odpovie na vaše otázky a pochybnosti, vysvetlí vaše možnosti a poradí, na čo a ako sa pripraviť.

nikdy to nie je tak, ako si naplánujete

Realitní makléri už zo skúsenosti vedia, že vždy sa vyskytne situácia, kedy treba zvoliť inú ako plánovanú cestu. Úlohou makléra je byť pripravený na alternatívne scenáre a v ktorejkoľvek situácii vedieť, ako zareagovať. 

Vyberajte si

Vyberajte si makléra, ktorý sa o vás bude starať. Je dôležité, aby mal garancie svojej profesionality, aby mal referencie od svojich predchádzajúcich klientov, ale najmä, aby vám bol sympatický a dobre sa vám s ním spolupracovalo. Musíte z neho cítiť, že mu môžete dôverovať. Ak sa vyskytnú pochybnosti, ukončite radšej spoluprácu.