Mali by ste vedieť

Ako na bývanie pre mladých?

?

Ako sa pripraviť na kúpu nehnuteľnosti, keď som tesne po škole a v podnájme?

Hlavne nepočúvam svoje širšie okolie a nenechám sa strhnúť tou lavínou, že on už má a ja ešte nemám. Nie je dôvod sa ponáhľať. Pokiaľ bývam spokojne, nie som pripravený z pohľadu životného cyklu, alebo proste nepotrebujem niečo vlastniť, nič zásadné sa nedeje. 

?

Kde vnímaš najväčšie riziká neuváženej kúpy?

Kúpa nehnuteľnosti mení od základov môj život. Zrazu som človek, ktorý musí splácať hypotéku, čo je vážny záväzok. Podobne, ako rozhodnutie o partnerovi či o dieťati. Zároveň je to vec, ktorá ma zrazu ukotví na nejaké miesto. Obzvlášť v Bratislave, kde vzhľadom na príjmy ideme do kúpy zvyčajne vo dvojici. Takže treba byť opatrný. 

?

Čiže je najlepšie si šetriť do 30-tky a potom využiť stavebné sporenie?

To zasa nie. Buďme radi, že máme hypotekárne úvery, alebo teda úvery na bývanie, ktoré nám umožňujú vlastniť nehnuteľnosť, postupne ju splácať, a na konci ju mať v podobe majetku.  

Predaj
či kúpa bez starostí?

Zlé skúsenosti pri kúpe a predaji nehnuteľnosti sú takmer vždy výsledkom stretnutia s neprofesionálnym maklérom alebo realitnou kanceláriou.

V Riešime bývanie je vaša spokojnosť, bezstarostný proces a bezpečná transakcia našou prioritou.

?

Musím mať pri žiadosti o hypotéku niečo nasporené?

Keďže podmienky dnešného úverového financovania sú také, že nie je jednoduché dostať 100 %, potrebujem časť v hotovosti. Nemusím si však sporiť 30 rokov. Úver nie je strašiak, skôr nútené sporenie. Zrejme by som nebol schopný si každý mesiac odložiť určitú sumu. Pri úvere to urobím a v podobe úrokovej sadzby zaplatím tých pár percent za to, že ma k tomu ktosi núti. Treba však myslieť aj na to, že pri hypotéke je zodpovedné mať aj finančnú rezervu, lebo nikdy neviem, čo sa stane. 

?

Mám do kúpy ísť s tým, že to je bývanie naveky?

Kúpu skôr treba chápať tak, že si skúšam bývanie vo vlastnom. Nespĺňam si totiž iba svoje osobné potreby alebo želania, ale je tam aj investičné hľadisko. A v prípade prvonákupcu by mal byť opätovný predaj minimálne polovičným kritériom. Treba si položiť otázku: Budem schopný nehnuteľnosť pomerne ľahko a dobre predať, keď tam už nebudem chcieť bývať? 

?

Oplatí sa v tomto prípade radšej obrátiť na realitnú kanceláriu?

Jednoznačne. Je málo pravdepodobné, že akýkoľvek vlastník nehnuteľnosti bude mať takú znalosť, aby vedel veľmi spoľahlivo posúdiť následnú hodnotu pri predaji. 

Až 97 % spokojných klientov

Všetci naši makléri sú 100 % profesionáli, ktorí prešli tréningom aj licenčnými skúškami a absolvujú pravidelné školenia. 

Z dlhodobého automatizovaného prieskumu spokojnosti našich klientov vychádza, že až 97 % z nich je veľmi spokojných so spoluprácou s nami. Toľko ľudí sa nemôže mýliť. 

Dotazmík

chystáte predávať alebo kupovať nehnuteľnosť, či meniť svoje bývanie?

  Nikto, ani my nedávame svoj e-mail radi, preto dve ubezpečenia od nás:
  – váš e-mail nedáme ani nepredáme nikomu ďalšiemu,
  – keď nebude komunikácia pre vás užitočná, máte možnosť ju ukončiť.

  chcete sa dozvedieť o našej práci viac? Pozrite si naše služby:

  Agent kupujúceho

  Vyberáte, hľadáte, neviete nič dobré nájsť a ak áno, stojí to nehorázne peniaze? V takom prípade vám pomôže agent kupujúceho. Pomôže vám určiť priority, nájsť vhodné ponuky, ale aj posúdiť kúpu ako investíciu, či rokovať o podmienkach.

  férový výkup nehnuteľnosti

  V niektorých prípadoch si nemôžete dovoliť čakať na ideálny predaj. Buď potrebujete rýchlo peniaze, alebo je nehnuteľnosť v nepredajnom stave. Vtedy je riešením férový výkup, keď vašu nehnuteľnosť vykúpime v takom stave v akom je a za férovú cenu.

  predaj za najlepšiu cenu

  Každý chce predať za čo najviac. No niekto to vie a niekto nie. My nielen poznáme ale aj používame pokročilé techniky prípravy, prezentácie a rokovaní o cene, preto vieme aj vám poradiť, ako predať vašu nehnuteľnosť až o 10% drahšie.

  BRATISLAVA | TRNAVA | NITRA | ŽILINA | KOŠICE | TOPOĽČANY | TRENČÍN | DOLNÝ KUBÍN | LEVICE | POPRAD