Rodinná vila v Starom Meste

EXKLUZÍVNA PONUKA

Popis nehnuteľnosti

Všetko, čo potrebujete vedieť, než sa necháte očariť

Nehnuteľnosť

Tento rozmerný rodinný dom s dvoma garážami v lokalite pod Bôrikom sa nachádza na juhozápadne orientovanom pozemku o veľkosti 1107 m2. Dom má čestné miesto v publikácii Vily pod hradom, ktorá ponúka exkurziu po výnimočných architektonických objektoch dotvárajúcich dnešnú siluetu Bratislavy.

Architektúra

Tento impozantný rodinný dom bol skolaudovaný v roku 1979 a vďaka svojej nadčasovej architektúre je považovaný za ikonickú stavbu nielen svojej doby. Jeho rozmery a dispozícia sú momentálne ideálne na 2-generačné bývanie. Je rozdelený na dve takmer rovnocenné obytné časti s atypickým loftovým riešením, ktoré prevzdušňuje obývací priestor. Prekvapením je vnútorný bazén, ktorý by bolo možné aj čiastočne otvoriť a prepojiť s exteriérom. Konštrukcia domu je tehlová, a ponúka tak viaceré varianty možných úprav dispozície.

Prof. Ing. arch. Dušan Kuzma

Ponúkaná nehnuteľnosť je architektonickým dielom, a bola takisto aj domovom, jedného z najvýznamnejších slovenských architektov. Pán Prof. Ing. arch. Dušan Kuzma bol slovenský architekt, pedagóg a zaslúžilý umelec. Vo svojej tvorbe sa zaujímal o spojenie architektúry s výtvarným umením. Jeho najvýznamnejším dielom je Pamätník SNP v Banskej Bystrici a podpísal sa aj pod pamätník SNP v Bratislave, Maticu slovenskú, Vysokú školu výtvarných umení na Drotárskej ceste, či Výskumný ústav zváračský, ktorý je čerstvo rekonštruovaný a stane sa novým sídlom Ministerstva spravodlivosti. Patrí k slovenským architektom, ktorí sa významne pričinili k formovaniu kvalitnej slovenskej architektúry predovšetkým v období socializmu.

Lokalita

Staromestská lokalita pod Bôrikom patrí dlhé roky k vychyteným bratislavským adresám. Centrálna poloha je nielen atraktívna, ale aj praktická z pohľadu infraštruktúry a dopravnej dostupnosti. Ako napovedá názov ulice (ul. Na kopci), vďaka svahovitému terénu nehnuteľnosť ponúka otvorené panoramatické výhľady na okolie.
martin-capo

Hodnotenie Martina Čapa

Tento dom nie je len o tvrdých parametroch, je to dom s príbehom. Ten mu dal jeho autor architekt Dušan Kuzma, ktorého rodina v dome dodnes žije. Stavba si síce vyžaduje renováciu, avšak punc výnimočnosti jej navždy ostane. Je nám cťou zastrešovať predaj takejto nehnuteľnosti.
martin-capo-podpis

Detailné informácie

null

Úžitková plocha

404 m²
null

Počet podlaží

2
null

Počet izieb

7
null

Parkovanie

2

Cena

Cena zahŕňa rodinný dom s garážami a pozemkom a kompletný organizačno-právny servis spojený s prevodom vlastníctva.

EUR

1 189 000

Kontaktujte ma

Ak máte záujem o obhliadku tejto nehnuteľnosti, alebo sa chcete spýtať na akékoľvek podrobnosti ohľadom ponuky, budem rada, ak sa mi ozvete.
Martina Hornáčková
Martina Hornáčková
Licencovaný maklér NARKS

tel.: +421 949 131 999

e-mail: hornackova@rbmc.sk