Blog

Parlamentné voľby a realitný trh

Martin, pôjdeš voliť?
Ja nielenže pôjdem voliť, ja budem aj vo volebnej komisii.

To vážne?
Úplne vážne. Práve dnes mám prvé stretnutie volebnej komisie. Budem skladať sľub a všetky tie ostatné veci, ktoré majú byť. Je to vážna vec. Tá situácia v ktorej sa nachádzame dnes. Ja ani neviem, či sme až v takej vážnej situácii boli ako sme teraz.

Poraďte sa s profesionálom

Vyberte si licencovaného makléra, ktorý bude na vašej strane.

A prečo si sa tak rozhodol, že pôjdeš do komisie?
Lebo si myslím, že… Poviem za seba. Mám kopec inej práce a rád by som bol oveľa viac angažovaný ako niektorí ľudia sú, čo si extrémne cením. Toto je najmenej, čo môžem spraviť. Proste prísť odvoliť je dôležité. A hovoriť o tom, ako a čo, vo svojom okolí, je ešte dôležitejšie, a ak môžem teda byť v tej volebnej komisii, aby som naozaj videl, že všetko je kóšer, tak to je to najmenej, čo sa dá spraviť.

A ako podľa teba tieto parlamentné voľby ovplyvnia realitný trh? A či vôbec.
Presne nad tým som sa zamýšľal. Dnes nikto so stopercentnou istotou nevie povedať ako to dopadne. Je tam veľká miera neistoty v tom celom. Hovorí sa aj o tom, že môžeme mať vládu iba na nejakú chvíľu a potom ďalšie voľby. Akýkoľvek takýto element neistoty má vplyv aj na realitný trh, pretože realitný trh okrem toho, že je hnaný demografiou a nejakými príjmami alebo kúpyschopnosťou, tak je hnaný hlavne sentimentom. Pokiaľ budú všade znieť pozitívne správy, bude sa hovoriť o ekonomickom raste a podobne, tak ľudia optimisticky budú nakupovať, kupovať nehnuteľnosti. Ak zrazu začneme rozprávať rôzne katastrofické scenáre a podobne, tak sa to môže zastaviť. Naposledy sme takéto niečo mali, keď padla vláda a boli predčasné voľby, tak to bolo presne obdobie, kedy predaj, nie že zastal, ale zásadne spomalil. Takže voľby môžu čo to na tom trhu urobiť.

About the author

Podobné články