Blog

Čím sú iní makléri RB

Ako fungujú makléri RB? V čom sú naše služby iné?
Ak sa pozrieme čisto na technickú stránku veci, myslím si, že jeden z najzásadnejších rozdielov je v tom, že my naozaj veľa inovujeme. Chceme, aby naše služby mali taký ten rozmer neustáleho sa zlepšovania. V podstate je to neustály proces, na konci ktorého je najdôležitejšie aby ten spotrebiteľ mal čo najlepší zážitok. Každý štvrťrok je nejaká novinka, ktorú makléri vezmú do ruky. V RB sú najzásadnejšou vecou 3D prehliadky. Sú kľúčové, je to niečo, čo mení spôsob ako sa kupuje a predáva.
Druhá vec, ktorú by som vyzdvihol je, že máme silný podporný tím. Je tam marketing, je tam kamera, je tam právnik. Jednoducho tím ľudí, ktorý pracuje na tej jednej zákazke. Potom sú to nie až také IT veci, ako napríklad konkurenčná analýza ceny pri ocenení nehnuteľnosti. Máme vlastnú, pomerne rozsiahlu cenovú mapu už zrealizovaných transakcií, kde vieme o tom, čo sa predalo, ako dlho sa predávalo, aká bola ponuková cena, aká realizačná atď. Tieto dáta sú tiež dobrým nástrojom. No a potom samotný tím, ktorý spolupracuje a obohacuje sa navzájom.

A na čo je mi toto všetko? Prečo nestačí hodiť nehnuteľnosť na portál a nechať ju, nech si žije vlastným životom?
Samozrejme, aj to je cesta. V mojich očiach je to také, že tu nedostávam jedného makléra, ale celý tím ľudí. I keď na trhu sú aj sólo makléri, ktorí sú vynikajúci. Lenže deň má iba 24 hodín. Potrebujeme sa aj vyspať, máme iba dve ruky a stihneme iba niečo. A akonáhle je tam tím ľudí, ktorí sú podporní, každý má nejakú úlohu, sú za tým aj nejaké automatizácie v podobe technológie, ktorá pomáha, tak zrazu toho vieme urobiť viac. A tým pádom aj ja ako klient – či už predávajúci, alebo kupujúci, som zrazu schopný urobiť z menej, viac.

Pridajte sa do nášho tímu

Práca realitného makléra je pod správnym vedením, so správnymi nástrojmi a vo vhodnom tíme tou najlepšou profesiou.

Čiže predať za viac.
Áno. Predať za viac. Kúpiť výhodnejšie. V kratšom čase, pohodlnejšie, s menšími nervami. To všetko dohromady.

Naši makléri sú v jednej osobe psychológom, dizajnérom, obchodníkom, právnikom… Je vôbec možné toto všetko obsiahnuť?
No, 100% to nemá nikto, ale to je presne krása toho povolania. Každý kto už prešiel cez tie začiatky ako maklér a má zmáknutý proces predaja a kúpy, tak sa zrazu začne tak trochu špecializovať na to, čo mu je blízke. Niekto je veľmi silný v marketingu, niekto je silnejší v home stagingu. Niekto je vynikajúci v negociácii. Niekto je presne ten psychológ a mediátor. Čiže každý má svoju špecialitu, v ktorej sa môže neustále zlepšovať. A preto máme väčší počet maklérov, a preto aj každý tak trochu gravituje k inému typu klientov.

Hovorí sa, že v realitkách je veľa bojovnosti medzi maklérmi. My si zakladáme na tímovosti. Prečo je to tak?
Ja rozumiem tej bojovnosti lebo je to obchod a ten má byť taký dravý a je to na mieste. Ale v RB nahliadame nielen na tú samotnú firmu ale aj na transakciu medzi predávajúcim a kupujúcim, že by to mala byť harmonická dohoda. Lebo akonáhle tlačím na pílu, tak odchádza z toho jedna alebo druhá strana trochu zranená a my chceme, aby nakoniec všetci boli spokojní, aby sa im dobre bývalo. A v rámci toho tímu je skutočne vidieť, že keď zdieľame všetky svoje skúsenosti, ponuky, tak reálne ponuka, ktorá príde do RB nie je predávaná iba jedným maklérom, ale je dvadsiatimi. V tom je tá sila.

About the author

Podobné články