Blog

Atraktívne lokality na bývanie

Pred troma rokmi bola napr. Dúbravka menej atraktívnou časťou Bratislavy, no dnes to už v súvislosti s developerskými projektmi neplatí. Ako sa menia časti Bratislavy?
Menia sa veľmi, pretože výstavba prebieha prakticky všade. Či si zoberieme Nové Mesto, Ružinov, či Dúbravku, Raču, všetko sa mení a každý projekt danú mestskú časť pozmení. Čiže, dnes hovoriť o tom, že táto lokalita rastie a táto klesá je pomerne zložité. Myslím si, že teraz je obzvlášť dôležité pozerať sa na mikrolokality v rámci mestských častí.

Je to asi dosť subjektívne ale predsa. Ktorá časť Bratislavy je podľa teba najatraktívnejšia?
Osobne mám rád, keď je tam príroda, zeleň. Zároveň mám rád lokality, ktoré nie sú príliš veľké. Taktiež si myslím, že sú zaujímavé lokality, ktoré majú rodinný charakter. Pre mňa napríklad Staré Mesto nie je atraktívne dostatočne, Petržalka je zas na môj vkus príliš veľká. Mňa zaujímajú menšie lokality ako je napr. Rača, Lamač. To sú miesta, ktoré sú pre mňa v rámci Bratislavy najatraktívnejšie.

Ktoré okrajové časti by si odporučil?
Tam už zahŕňam aj Senec, Pezinok, povedzme Stupavu, Záhorskú Bystricu, Devínsku Novú Ves. Pre mňa je zaujímavá Devínska Nová, pretože je naozaj blízko, zároveň má svoj charakter.

Ktoré štvrte budú stúpať na hodnote?
Poviem opäť to, že toto naozaj nie je dobré merítko. Ľudia si často dávajú zadania, že nie Petržalka alebo iba Ružinov, ale nie je Ružinov ako Ružinov. Ružinov má kopec častí. Veľa robí fakt, či som pri hlavnej ulici alebo nie som, či je hneď vedľa mňa škola, alebo je tam nejaké nákupné stredisko.

Ponuky vo vašom okolí

Pozrite sa, aké aktuálne ponuky máme vo vašej najatraktívnejšej lokalite.

Dnes sa pomerne intenzívne hovorí o novom centre, kde máme Panorama City, Eurovea a prose tieto časti. Pre mňa osobne áno, verím, že tam príde veľa života, ale zároveň to už nebude také komornejšie bývanie, bude to frmol. Čiže, ja by som naozaj pozeral na to, keď by som si kupoval, či už tá daná mikrolokalita je stabilizovaná alebo či sa tam bude ešte veľa toho diať. Či tam bude nejaká výstavba, alebo už vlastne niet kde. Či už je stabilizované, že tu je nákupné centrum, tuto je škola a pod. Taká lokalita by bola pre mňa zaujímavá.

Ešte by ma zaujímalo, ako sa zmení realitný trh v súvislosti s výstavbou diaľnic v okolí Bratislavy?
Myslím, že diaľnice sú nevyhnutnou vecou ale tie diaľnice riešia hlavne tranzitnú dopravu. Obchvaty, ktoré odklonia dopravu trochu zlepšia dopravnú situáciu pre ľudí, ktorí denne dochádzajú. Pochopiteľne, keď budem mať bytový dom hneď vedľa diaľnice, tak to budem cítiť. Ale cítia to aj ľudia, ktorí sú polohou tak, že ten zvuk sa veľmi dobre šíri od diaľnice. Brať to do úvahy, keď budem kupovať asi má zmysel.

Takisto bude asi aj náročná situácia teraz v septembri, čo sa týka diaľnic.
Áno, všetci na to čakáme, čo sa stane. Myslím, že to, aká doprava sa medzičasom vyriešila Bratislavu nejak zásadne nezachráni. Doprava v rámci Bratislavy je veľká téma a ktokoľvek, kto kupuje nehnuteľnosť by ju mal kupovať s tým, že berie do úvahy aj toto. Ak som ďalej, tak aby som maximum toho, čo potrebujem k bežnému životu, mohol riešiť lokálne a nemusel kvôli tomu chodiť do Bratislavy. Či už školy, nákupy, alebo lekár. A keď som v samotnej Bratislave, tak že môžem využívať iné formy dopravy ako je individuálna.

About the author

Podobné články