Blog

Kedy si môžete byť istý svojím financovaním

RB má novú službu Hypotekárny maklér. Čo to znamená?
Ja mám radšej, keď tomu hovoríme Úverový špecialista. A to kvôli tomu, že nie je to iba o hypotekárnom úvere, ale je to celkovo o úverovom financovaní bývania. A je to vlastne náš interný človek, ktorý úzko spolupracuje s realitnými maklérmi a zabezpečuje financovanie našich klientov, ktorí kupujú nehnuteľnosti cez nás.

A prečo je to úverový špecialista a nie hypotekárny poradca?
Donedávna sme spolupracovali s externými hypotekárnymi špecialistami, či už v banke alebo cez sprostredkovateľské firmy, ale došli sme k záveru, že je dôležité, aby sme to mali priamo u nás pre nášho klienta. Pretože úverový trh sa trochu mení a dnes už nie je také isté, že ten úver dostanem, že ho dostanem v takej výške, v akej by som potreboval, že budem mať také percentuálne prefinancovanie a keď tí kupujúci prichádzajú a idú kúpiť nehnuteľnosť, oni tú istotu naozaj potrebujú. My nechceme podpísať rezervačnú zmluvu a potom zistiť, že zrazu ten kupujúci nedostane také prostriedky, ako potreboval.

Ako rozumne kúpiť

Stiahnite si zadarmo knižku od Martina Čapa – Ako rozumne kúpiť/predať nehnuteľnosť.

To tu už nikto nič negarantuje?
Áno, to je presné. Dnes už skoro nikto nič negarantuje. Mslím však, že keďže máme vlastného úverového špecialistu, tam práve je tá garancia. To znamená, že od klienta, ktorý má záujem kúpiť nehnuteľnosť z našej ponuky chceme, aby sa predtým, ako podpíše rezervačnú zmluvu, stretol s naším úverovým špecialistom, ktorý mu zagarantuje, že to pôjde, v akej výške to pôjde, a teda rezervačnú zmluvu bude možné podpísať.

Čiže keď k nám príde niekto z vonka, nejaký náš klient, tak sa nemusí báť, keď nemá vybavený úver. RB zaňho všetko vyrieši a je to hlavne všetko pod jednou strechou.
Hej, ono to môže znieť, že “všetko pod jednou strechou”, veď čo to je, nič to neznamená ale my to vidíme denno-denne. Ako realitní makléri sme často spolupracovali s externými osobami a ten proces trval dlhšie, bol tam väčší priestor na potenciálne chyby, na isté nedorozumenia a myslím si, že kupujúci často nedostali úplne 100% pravdivú informáciu, čo sa teraz zmení. Keďže v našom prípade je to postavené na tom realitnom obchode. Našim záujmom je, aby niekto predal a aby niekto kúpil. Ten úver je pre nás iba prostriedkom. A teda určite dáme záujemcovi o kúpu 100% spoľahlivú informáciu. A takisto rýchlu.

About the author

Podobné články