Blog

Rekreačné bývanie

Čo tak byť na celoročnej dovolenke a rekreačné bývanie využiť na trvalé?
Je zopár ľudí, ktorí takto fungujú. Sú ľudia, ktorí to robia kvôli rozpočtu. To rekreačné bývanie je pre nich dostupnejšie než to klasické, určené na trvalé bývanie. Ale potom sú aj také prípady, kde tie nehnuteľnosti sú na výnimočných miestach a človek si chce dopriať taký životný štýl.

Čím to je, že záujem o chalupy a chaty rastie?
Myslím, že je to aj ekonomickou pohodou, ktorú ľudia majú. Nevravím, že všetci ale tá skupina narastá. Ľudia si doprajú rekreačné bývanie. Bývajú v byte a chcú mať nejaký výbeh vonku.

A aký je trend? Niekedy to bolo tak, že ľudia bývali v byte, potom išli do domu a teraz majú byt a kúpia si radšej to rekreačné bývanie a nejdú do domu. Ako to vnímaš?
Myslím si, že ľudia chcú klasický dom, keď idú z bytu. Chcú väčšiu výmeru atď. A keď sa bavíme o fakt klasických rekreačných, tak tam sú vždy nejaké ústupky. Veľkosť pozemku, prístup k pozemku, veľkosť samotnej nehnuteľnosti atď. Čiže ľudia, ktorí idú z bytu, väčšinou nejdú do rekreačnej nehnuteľnosti.

Riešime bývanie do vrecka

Stiahnite si našu RB Appku do mobilu a majte rady Martina Čapa či najnovšie ponuky a info, kdekoľvek ste, vždy poruke.

A čo zohráva podstatnú úlohu pri rekreačnom bývaní? Pri bytoch sú to napr. metre štvorcové a tu je to čo?
Určite je to komplikovanejšie aj pri tých bytoch ale pri rekreačnej nehnuteľnosti je dôležité povedať, že to nie je natoľko likvidná nehnuteľnosť. A zároveň, s rôznymi pohnútkami k tomu prichádza kupujúci, čiže to bude iné, ak tam bude chcieť píliť drevo každý deň a iné, keď to bude chcieť mať ako komfortnú alternatívu k bytu, kam bude chodiť na víkend a tráviť tam väčšinu svojho času. A samozrejme to ovplyvňuje aj to, aké sú očakávania. Či chcem zhodnotiť tú nehnuteľnosť. Lebo potom pri následnom predaji tá hodnota rekreačných nehnuteľností je podstatne viac otvorená. Môže sa to uhrať veľmi dobre ale tiež veľmi zle.

Aké sú úskalia takéhoto bývania?
Treba myslieť na to, že aj tá rekreačná nehnuteľnosť sa bude znova predávať. Čiže by nemala byť iba na to, že som vždy túžil, aby to bolo na útese a pod. Aby to bolo teda niečo, čo si myslím, že následne bude atraktívne pre pomerne veľký počet ľudí.

Mať takú celoročnú dovolenku niekde v prírode alebo na vidieku…
Áno, ešte dobré internetové pripojenie k tomu a môže to byť na celý rok.

About the author

Podobné články