Blog

Nerozhodnosť pri kúpe

Čo by si poradil pri kúpe nehnuteľnosti? Pozrieť si čo najviac nehnuteľností alebo keď sa prvá zapáči, treba ju hneď zobrať?

Niekedy sa stane, že tá prvá je najlepšia. Takže by bolo super, keby vieme pri tej prvej zostať. Ale myslím, že treba niečo vidieť. Päť ponúk je fajn počet, desať už je trošku veľa.

Ale čo keď tá najlepšia na mňa ešte len čaká?

Donekonečna pozerať nehnuteľnosti. Oni sú dosť podobné. Ak mám nejaké zadanie, a hlavne keď mám makléra, ktorý ma vie usmerniť, tak to naozaj stačí. Dokonca s maklérom do päť, bezpečne.

Čo ma uistí v mojom rozhodovaní?

Veľa spraví to, keď ten človek má svoje kritériá voči niečomu, tak racionálnejšie vie už potvrdzovať. A áno, musí niečo vidieť. Nemôže to robiť od stola. Čo najskôr by mal ísť von.

Ako čo najlepšie kúpiť?

Náš Agent kupujúceho vám pomôže určiť kritériá, podľa ktorých si vyberiete práve vašu vysnívanú nehnuteľnosť.

Ak je niekto nerozhodný, mal by si sadnúť napríklad s celou svojou rodinou, ktorá mu pomôže pri výbere?

Kiežby to tak bolo. Viac hláv, viac rozumu. Ale v tomto prípade si myslím, že by to bol väčší chaos. Treba si uvedomiť, kto bude tá osoba, ktorá tam bude žiť a kto je ten, kto do toho dáva peniaze. Tie dve veci na to majú veľký vplyv. Každý má svoje preferencie, čiže naozaj nie nekontrolovane brať svoju skupinu, ktorá mi bude radiť. Stále si myslím, že maklér je tá najlepšia cesta. On má istý odstup, má predošlú skúsenosť, má aj nadhľad nad trhom. To je dobrý poradca.

A ako dlho si to treba nechať uležať v hlave?

Na dnešnom trhu, kde máme silný trh predávajúceho a tie rozhodnutia by mali padať rýchlo, tak niekedy nie je ani tá noc na to, aby sa človek na to vyspal. Osobne si myslím, že to by bolo asi na mieste. Ten jeden večer sa hádam nič zásadné nestane.

Takže všetko je to na mne a treba si pohnúť.

Áno, myslím si, že odvážne. To je také stručné. Odvážne.

About the author

Podobné články